De eerste maand bij Plus!
In dit artikel zetten we onze nieuwste consultant Luisa in het zonnetje. Zij is iets…
Nederland stimuleert al sinds jaar en dag innovatie. Het is namelijk van belang dat wij voorop blijven lopen in de ontwikkeling van slimme, nieuwe producten en toepassingen.
De WBSO is een regeling die aardig ingeburgerd is in ondernemend Nederland. Welke andere mogelijkheden zijn er om optimaal gebruik te maken van externe financiering, waardoor de kosten èn de risico’s van de eerste onzekere fase van innovatieve ideeën afnemen?
Plus Projects heeft naast de WBSO in de dagelijkse praktijk te maken met de volgende -op innovatie gerichte- financieringsmogelijkheden.
Zowel de MIT-haalbaarheidsprojecten als de MIT-R&D samenwerkingsprojecten kunnen als vliegwiel fungeren voor innovatie.
Naast de bijdragen die provincies doen aan de MIT budgetten is er vaak ook specifieke aandacht voor regionale projecten die de innovatie- en concurrentiekracht in de regio bevorderen. Voorbeelden hiervan zijn:
Voor ondernemers die in de grensregio’s actief zijn is het ook interessant om de specifieke Interreg programma’s voor de desbetreffende regio te onderzoeken. Er zijn diverse Interreg-projecten die de stimulering van mkb’ers als speerpunt hebben, waardoor ook hier haalbaarheidsprojecten, experimenten en pilots ondersteund kunnen worden.
Bij deze regionale subsidieregelingen en via de Interreg-projecten bedragen de subsidies tussen de € 10.000,– en € 50.000,–.
Plus Projects helpt bij het juist verwoorden van de ambities van een project, waarbij kritisch gekeken wordt naar de realiseerbaarheid en de verwachte impact. Daarnaast hebben wij een actieve rol bij het verbinden van mkb’ers die op zoek zijn naar een partner voor hun innovatie project. Momenteel is de MIT R&D samenwerking bij ons vol in de aandacht. Samenwerkingsverbanden worden onderzocht en de exacte voorwaarden en nodige inzet worden uitgewerkt zodat onze klanten hun innovatieproject weloverwogen instappen.
Wilt u weten of (en welke) mogelijkheden er zijn voor uw innovatie? Bel via 070 301 2420 of mail naar info@plusprojects.nl.
In dit artikel zetten we onze nieuwste consultant Luisa in het zonnetje. Zij is iets…
WBSO bestaat uit drie hordes. Het doen van de aanvraag, het succesvol toegekend krijgen van…
De afgelopen maanden ben ik betrokken geweest bij het Europese onderzoeksproject Cresting. Cresting is een…
Regelingen die zich focussen op de verduurzaming van de industrie (zoals DEI+, EIA/MIA en SDE++)…
De subsidieregeling Circulaire Ketenprojecten is iets veranderd ten opzichte van vorig jaar. De veranderingen zijn…
Deze maand was het ‘de week van de circulaire economie’. Nederland heeft de ambitie om…
Deze week is het ‘de week van de circulaire economie’. Circulariteit is een enorm populaire…
Janneke is in september begonnen met haar eerste baan als consultant bij Plus Projects. Eerder…
Ondanks de energielabelplicht die per 1 januari 2023 ingaat, gaat het verduurzamen van kantoorpanden te…
Op 1 maart gaat de SLIM-regeling weer open. Even opfrissen… Met de Stimuleringsregeling voor Leren…